Egzaminy Cambridge English oferowane przez Centrum Egzaminacyjne PL034

Cambridge English, będący częścią Uniwersytetu Cambridge, tworzy i rozwija testy i egzaminy dla osób uczących się języka angielskiego od 1913 roku. Co roku ponad 2 miliony osób w przeszło 130 krajach podchodzi do egzaminów Cambridge English.

Centrum Egzaminacyjne nr PL034 funkcjonuje w Bydgoszczy od 1995 roku i przeprowadza egzaminy Cambridge English głownie w Bydgoszczy i Toruniu, ale po wcześniejszym uzgodnieniu, istnieje możliwość zorganizowania egzaminów również w innych miastach.

Egzaminy Cambridge English znane są na całym świecie z ich bezkompromisowej jakości i powszechnej uznawalności. Egzaminy Cambridge sprawdzają znajomość „żywego” języka – czyli takiego jaki potrzebny jest w sytuacjach dnia codziennego: na uczelni, w pracy, w podróżach czy podczas spotkań nieformalnych.

Osoby, które zdadzą egzaminy Cambridge English mają ułatwiony dostęp do uczelni wyższych na całym świecie, podnoszą swoją atrakcyjność na rynku pracy i zwiększają swoje szanse na awans zawodowy.

EGZAMINY Z OGÓLNEJ ZNAJOMOŚCI JĘZYKA ANGIELSKIEGO (GENERAL ENGLISH): DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

 • Cambridge English: A2 Key, KET (Key English Test) – egzamin na podstawowym poziomie zaawansowania (A2) . Jeżeli uczysz się angielskiego od niedawna i chcesz się sprawdzić, to jest egzamin dla Ciebie.
 • Cambridge English: B1 Preliminary, PET (Preliminary English Test) – egzamin na poziomie średniozaawansowanym (B1) . Sprawdza umiejętność komunikacji w języku angielskim w codziennych sytuacjach.
 • Cambridge English: B2 First, FCE (First Certificate in English) – egzamin na poziomie wyższym średnio-zaawansowanym (B2) . Najpopularniejszy egzamin z języka angielskiego w Polsce – dla osób, które pewnie posługują się językiem angielskim.
 • Cambridge English: C1 Advanced, CAE (Certificate in Advanced English) – egzamin na poziomie zaawansowanym (C1) . Jeżeli bardzo dobra znajomość języka angielskiego potrzebna jest Ci w pracy lub na uczelni, to jest to egzamin dla Ciebie.
 • Cambridge English: C2 Proficiency, CPE (Certificate of Proficiency in English) – egzamin na bardzo wysokim poziomie zaawansowania (C2) . Prestiżowy egzamin dla osób, które swobodnie posługują się językiem angielskim praktycznie w każdej sytuacji.

TESTY ZE ZNAJOMOŚCI JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

 • Cambridge English: Young Learners, YLE (Young Learners English Tests)
  Testy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat:: pre-A1Starters – na poziomie początkującym, A1 Movers – na poziomie A1 , A2 Flyers – na poziomie A2 .

Prezentacja Egzaminów YLE

 • Cambridge English: A2 Key for Schools, (KET for Schools)
  Egzamin na podstawowym poziomie zaawansowania (A2) stworzony specjalnie z myślą o młodzieży szkolnej.
 • Cambridge English: B1 Preliminary for Schools, (PET for Schools)
  Egzamin na poziomie średniozaawansowanym (B1) . stworzony specjalnie z myślą o młodzieży szkolnej.

Szczegółowe informacje o egzaminach, certyfikatach i dyplomach

www.cambridgeenglish.org